Bal-Kaymak=) Pando Amca

Uzun süredir önünden devamlı geçtiğim ve Pando amcanın kahvaltı dükkanında kahvaltı yapma şerefine bu gün kavuşmuş bulunmaktayım.4 senedir yıldızda okumama rağmen daha gitmek şimdiye kadar nasip olmamıştı. Bugünkü yaptığım kahvaltıdan sonra kendime çok kızdım diyebilirim.Osmana bana yaptığı baskılardan dolayı teşekkürlerimi eder selamlarımı iletirim =)))).

Dükkandan ve içerideki atmasferden mekanın köklü bir yer olduğunu ve uzun dönemdir bu işle uğraştıklarını anlıyorsunuz.İnternette yaptığım araştırmada, Bulgarıstan göçmeni ve madıracılık ile uğraşan Pando amcanın babası işletmeyi beşiktaşta 50 yıl öncelerinde kurmuş.Pando amca şimdi bu geleneği devam ettriyor ve iyi ki etttriyor.

Şimdi gelelim bugüne =). Bugüne daha 1. matematik vizeside karar vermiştik.=). Maziye sahip bir gündü =).Herneyse ilk vize çıkışında Osmanla beraber başka bir yerde kahvaltı yapmış, pek beyenmemiştir. Bizde dönüşte Pando amcanın önünden geçerken 2. vize çıkışında burda kahvaltı yapıyoruz diye sözleştik. O gün yani bugün geldi ve 2. vize çıkışında ( pek iyi geçmeyen sınav sonrası psikolojisi ile) kendimizi Pandonun Kahvaltı dükkanına attık.

İçeri girdiğimizde , hemen tezgahın yanındaki masaya geçtik ve siparişlerimizi verdik.Bu arada Osmandan ilk yorum geldi=).Osmanın tabir aynen şu şekilde " Hacı kendimi memleketimde hissediyorum"=)).Cidden dükkan öyle lüks bir mekan olarak bahsedemeyiz ve iyikide öyle değil zaten . Dükkan anadolunun bağırındançıkmış geleneksel, tarih kokan bir dükkan.

Ortaya bir kahvaltı tabağı ve tereyağlı sucuklu yumurta siparişinden sonra ,esas en önemli şeyin siparişine geldi. Bal kaymak tabiki=). Bir tanede bal- kaymak siparişi verdik . Siparişlerimiz  geldiğinde ikimizde yumurtanın kokusundan kitlendik =). Terayağlı sucuklu yumurta bu kadar mı güzel olur kardeşim=).Şu an ağzımın suyu aktı resmen =).Ardından bal kaymaktan  tatmaya sıra geldi. Bal-kaymağı ekmeye sürüp ağzınıza atıığınızda , sakın gözlernizi kapatmayın çünkü kendinizi o aldığnız lezzet ile cennette hissedebilirsniz. =). Muhteşem muhteşem muhteşem başka bir kelime yok bunu anlatacak =).

Az önce dediğim gibi tek kelime ile muhteşem bir kahvaltı yaptık . Bir dahaki Pando amca kahvaltısı herhalde sınav beklemiycek. Herkese tavsiye ediyorum mutlaka bu lezzetleri tatmalısınız özellikle bal-kaymak tatmayı unutmayın ama fazla kaçırmayın malum =).

ilkay Meşeli Hakkında