Dynamical Systems Modeling-İtü

İtü'de sistem dinamiği ve kontrol ABD'da yüksek lisans yapan her kişi bu ders ile mutlaka tanışacaktır.Az biraz önce bu ders için sunum yaptım ve ders hakkındaki görüşlerimi burdan paylaşmak istedim .

Ders Can Özsoy tarafından sonbahar döneminde açılmaktadır.Dinamik Sistemlerin modellenmesi konusundan yeterince bilgi elde edebilirsiz hatta bilgi edinmek zorunda kalırsınız çünkü derste vize yoktur =), finalde yoktur. Her derste hocanın görevlendirdiği kişiler sunum yapar bu sunumdan aldığınız not vize notunuz , sene sonunda verilecek olan projeden aldığınız not ise sizin final notunuz olacaktır. Dediğim gibi dersten birşey anlayabilirsiniz fakat ,sunum günü size geldiğinde tüm konulara çalışmka zorunda kalırısınız =). aynı durum sene sonundaki proje içinde geçerlidir.

Birazda Can Özsoy'dan bahsetek gerekirse , Can Özsoy sunumlarda ve proje mülakatlarından canınıza okuyabilir. Çünkü Gerek kullandığjnız matlab kodlarını gerekse konu ile teorik içerik hakkında elinden geldiği kadar sıkıştırır. Bu nedenle bu düzgü hazırlanmanız sizin yararınıza olacaktır.

İyi dersler =)

ilkay Meşeli Hakkında