Tasarım ve Simülasyon Teknolojileri'10

Ytü Makina teknolojileri kulübü tarafından 15-16 aralık tarihlerinde gerçekleştirilen Tasarım ve Simülasyon Teknolojileri'10 ilk gününü geride bıraktı.Her sene tasarım üzerine gerçekleştirilen bu etkinliğin altına bu sene simülasyon  başlığında eklenmesi toplantının içeriğini ve kapsamını daha iyi bir hale getirmiş. Emeği geçen tüm arkadaşları kutluyorum.

İlk gün Altar Teknoloji,İnformatik,RMC Mühendislik ve Arge mühendisliğin sunum yaptığı ilk gün daha çok tasarım ağırlıktı diyebiliriz. Altar teknoloji, İnformatik ve Arge Mühendsilik daha çok Cad çözümlerinden ve tasarım aşamasında tasarımcının yapabileceği analizlerde bahsederken , RMC Mühendislik ise tasarım sırasında ve sonrasında kullanılabilcek programları (SIMPACK ,ADINA vb.) daha  kapsamlı analiz programlarını tanıttılar.

RMC Mühendisliğin yaptığı sunum biraz daha ilgi alanıma girdiği için diğerlere göre daha fazla beğendim diyebilirim.Öğrenmek istediğim programlar arasına SIMPACK'te artık girdi .Bu şekilde giderse mekanizmacı olup çıkacağız=).

Günün bomba olayı ARGE mühendisliğik sunum yaparken , sunum yapan beyin bilgisayarının masaüstünde tavukçuk, tavuk parazitleri üzerine belgeler olması arkadaşlar arasında epet geyik dönmesine neden oldu =). CATIA'da artık tavuk modellenebiliyormuş onu öğrendik . =)

İlk günü ardından yarında bu etkinliğe katılmaya çalışacağım. Yarın 3D mühendislik ,Figes mühendislik,Ex-en mühendislik ve sayın hocam Onur ALPAY tarafından sunum yapılacak. Sizinde bu etkinliğe takılmanızı şiddetle tavsiye ediyorum .Bu tip organizasyonlar ufkunuzu genişletecektir.

Time stepiniz büyük , meshinizde elemanınız az olsun iyi analizler =)))

ilkay Meşeli Hakkında