AYEL Makina Staj

 

Merhaba arkadaşlar,

Sizlere yapmış olduğum kaynak-talaşlı ve talaşsız vekil veme Atölye stajlarımdan bahsedeceğim. Bu firmada stajımı lisans 2.sınıf bitiminde yaz tatilinde yapmıştım. Burayı tercih etmemin sebebi evime yakın olmasıydı. Çalışma ortamı olarak gayet güzel bir ortama sahip firma. Çalışanlar stajyerlere bişeyler öğretme çabasındalar. Makina mühendisi olarak çalışan Ahmet Bey de aynı zamanda staj yapam arkadaşlara bütün şirket kaynaklarını açan birisi ve son derece yardımsever. Aynı zamanda Ahmet Bey Solidworks programını çok iyi kullanıyor ve firmada yapılan makinelerin hepsini kendi çiziyor. Bu bakımdan Staj yapılan süre boyunca program hakkında sorulara ve aynı zamanda stajdan sonrada yardım etmeye hazır bir insan. Fabrikada size karışan yok. Gayet rahat bir ortam. Defteri dordururken lazım olan teknik resimlere erişiminiz de kolay. İstediğiniz parçayı ustalardan veya Ahmet Bey’den telafi edebilirsiniz.

 

Firma hakkında genel bilgi vermek gerekirse:

Firma Adı: Ayel Endüstriyel Yıkama Sanayi ve Dış Tic. LTD. ŞTİ.
Yapılan staj: Kaynak - Talaşlı Şekil Verme – Talaşsız Şekil Verme
Staj Süresi: 10 Gün x 3 = 30 İş Günü

AYEL, endüstriyel yıkama sistemleri alanında uzmanlaşmış; otomotiv, beyaz eşya ve tüm yan sanayilerinde farklı çözümler için yeni bir marka yaratmıştır.

Endüstriyel yağ alma, talaş alma ve yıkama makinaları, Üretim hatlarında özel proses yıkama makinaları imalatı,  Fosfat kaplama veya alma proses makinaları, Kaplama ve Boya öncesi yüzey temizleme makinaları,Bakım amaçlı kalıp, malzeme, motor blokları ve parçalarını yıkama makinaları konusunda uzmandır ve bu makineleri üretir. Spiral Yıkama ve Daldırma - Sprey yıkama Makinelerinde faydalı model patenti alarak üretim kalitesi ve teknolojisindeki gelişim trendine ivme kazandırmıştır. Ayel her sektöre  yönelik  özel makina tasarımı ve üretimi ile ilgili projeler de yapmaktadır.

Ayni zanamda şirket yeni bir yatırım sahasına girerek "Santrifuj Paslanmaz Pompalar" konusunda AR-GE çalışmalarını tamamladı ve üretime geçti.

 

Staj başvurusu için önceden telefonla irtibata geçebilir veya direkt şirkete gidip staj için konuşabilirsiniz.

AYEL Endüstriyel Yıkama Sistemleri
İmal.San.ve Dış Tic.Ltd.Şti.

Adres

Bağlar Mah. Çeşme Altı Sok. No: 14
Güneşli - İSTANBUL

Telefon

+ 90 212 515 84 76 - 0 212 515 81 20

ilkay Meşeli Hakkında