BSH-Bosch ve Siemens Ev Aletleri Fabrikası Staj

Merhaba Arkadaşlar,

Sizlere Atölye stajından hariç Bosch’da yaptığım Fabrika Organizasyon stajı hakkında genel bilgi vermek istiyorum. Fabrika Çerkezköyde ve içinde fırın, çamaşır makinesi, buzdolabı, bulaşık makinesi fabrikaları mevcut. Başvuru işlemlerini şirketin web sayfasından yapabilir veya telefonla insan kaynaklarını arayıp İK’ya CV’nizi mail atabilirsiniz. Size önerim torpilin çok dönmesi sebebiyle öncelikle web sayfasından başvuru yapmanız. Daha sonra İK’yı bir kere arayın ve staj başvurusu yapmış olduğunuzu ama cevap gelmediğini ve CV’nizi mail yoluyla kendilerine atıp atamayacağınızı sorun.

Fabrika organizayon stajında yerine getirmeniz gereken çeşitli kriterle var. Bu bakımdan fabrikanın hemen hemen bütün kademelerinde bulunmanız gerekiyor. Bosch’a kabul edilirseniz sizden sorumlu olacak bir mühendis atıyorlar, bu kişi size neleri yapıp yapmayacağınızı söylüyor ve defterinizi de o kişi imzalıyor. Sarumlu mühendisi fabrika içinde çok gezeceğinizden fazla görme imkanınız olmuyor. O bakımdan size karışan eden kimse olmuyor. Eğer bölümünüzü beğenmezseniz danışman mühendisinize bildirerek bölüm ve hatta fabrikalar (çamaşır, bulaşık, buzdolabı fabrikası) arası geçişler yapabilirsiniz. Bu bakımdan aynı yerde stajınızı tamalayacaksınız gibi bir zorunluluk yok.

Fabrikanın Çerkezköy’de bulunması kötü gözükmesine karşı İstanbulun birçok yerine servisleri mevcut olduğundan bu sıkıntı ortadan kalkıyor.

Firma Adı: B/S/H/ ( Bosch-Siemens Ev Aletleri)

Yapılan staj: Fabrika Organizasyon (Fırın Fabrikası-Çerkezköy)

Staj Süresi: 25 İş Günü

İletişim Bilgileri:

BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

İstanbul Merkez

Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Balkan Caddesi No:51
34770 Ümraniye, İstanbul – Türkiye
Tel: +90 (216) 528 90 00
Faks: +90 (216) 528 99 99
kurumsal.iletisim@bshg.com

Çerkezköy Fabrika

Fevzi Paşa Mah. Batur Sok.
59501 Çerkezköy, Tekirdağ-Türkiye
Tel: +90 (282) 736 60 00
Faks: +90 (282) 726 53 96

 

ilkay Meşeli Hakkında