Hypermesh 11

Geçtiğimiz günlerde Altair ailesi hyperworks 2011 versiyonun sundu . Bu yazımda hypermesh 2011de ne gibi özellikler geldiğinden bahsedeceğim .

Bahsetmeden önce aşağıdaki linkten yeniler hakkında flashı izlemenizi tavsiye ederim .

Hypermesh 2011 yenilikler

Hypermesh 2011 Video

 

Hypermesh 11 versiyonu ile birlikte , kullanıcılar tarafından sevilen arayüzü biraz daha geliştirilmiş. Kullanılan toolar ve butonlar resimler ile desteklenerek daha iyi bir arayüzü sahip hypermesh elde edilmiş. Bu şekilde gidersehypermesh, arayüzü çok kolay olarak bilinen solidworksun tahtını ele geçireceğe benziyor=)

Hypermesh 2011 ile birlikkte özellikle yüzey modelleme araçlarında yenilirler yapılmış , Bu yeniliklerden sırası ile bahsedersek ,

1) Midsurface alırken artık istedeğimiz yüzeyleri base surface olarak seçip , seçtiğimiz yüzeyler baz alarak midplane çıkartabiliyoruz.

ilgili video için tıklayınız

2) Midsurface algortmalarında çok büyük yenlikler meydana gelmiş , Artık midsurface almak daha kolay bir hal alacak .

ilgili video için tıklayınız

3) Mid surface işlemleri ardından , extend işlemleri yapmaız gerekir , hypermesh 2011te midsurface algoritmlarında olduğu gibi , etend algiridmalarındada yenilikler meydana gelmiş . Artık başka bir program kullanmadan rahatlıkla hypermesh içerinde bu işlemleri uygulayabilirz.

ilgili video için tıklayınız

4)Son olarak bahsedeceğim özellik ise ölçülendirme . Bu özellik daha önceki versiyonlarda bulunmamaktaydı.Artık hypermesh içerinde geometry aracı altından , parçalarımız ölçülendirebileceğiz ve ölçülendirmeden sonra ölçüleri değiştirdiğimizde geometri yeni ölçüye göre şekillenecek. Ayrıca mesh ilmemi yapmışsakta, parçamızın meshi de bu yeni ölçüye göre meshlenecek .

ilgili video için tıklayınız

Yukarında bahsettiğim olaylar dışında hypermeshin import özlliklerinde büyük bir değişiklik var . Artık hypermesh solidworks dosyası alabiliyor. Ben katı modellemede solidworks üzerinden çalıştığım için benim için bu yenilik en güzeli oldu , çünkü parçamız bazen diğer formatlara dönüşürken hata verebiliyordu . artık direk solidworks formatını içeri alabilileceğiz.

 

Hypermesh ile yeni özellikler ile karşılaştığımda buradan paylaşamaya çalışacağım . Sizde yeni özellikler ile karşılaşırsanız yorum yazarak eklerseniz sevinirim .

 

iyi çalışmalar

ilkay Meşeli Hakkında