Msc Adams 2012 Yenilikleri

Arkadaşlar merhaba ,

Adams 2012 versiyonu önümüzledeki günlerde piyasaya sunulacak , yani kırığı forumlara düşüecek =) . 2012 versiyonuda bizi neler bekliyor , istersniz biraz bunlardan bahsedelim :

  • 2012 versiyou ile birlikte Adams arayüzünde bazı değişiklikler olduğunu fark edeceksiniz . Bu değişimi , Patran 2011 versinundaki değişikliklikler ile benzer sayabilirsiniz .Adams 2012'nin arayüzü Patran 2011'inkine benzetilmiş ve Msc ailesinde olamayan ürün ağacı mantığında yerleştirilmeye çalışılmış.
  • Adamsın Fortran solver bazı çözümlemelerinde fortran solver kullanığını biliyorduk . Tarihin tozlu sayfalarınada kaybolan fortran , Adams 2012 'de artık rafa kaldırılıyor ve 2012 ile birlikte C++ solver ile daha güçlü bir adams karşımıza çıkıyor. C++ile Adams daha fazla modelleme yeteneği , çoklu işlemi, linerleştirme, flex body iyileştirmeleri  gibi bir çok yeni kabiliyet ile karşımıza çıkıyor.
  • En büyük yenilikleriden bir taneside , flex çalışma ortamın aşaıeı derecede iyileştirilmiş olması =). Eskiden bilindiği gibi flex çalışmak bir eziyet hatta adamsta yapılmak istenen ama yardımcı olan bir kişi olmadan yapılamayan bir durumdu =). Hatta bu konu hakkında ben bile bir yazı yazmıştır =). 2012 versiyonu ile birlikte artık istediğimiz parçanın üzerine gelip sağ tıkladığımızda flex çalış komutu ile , mukavemet analizi yapapabilme şansına sahibiz. Mesh vb.  gereksinizler adams otomatik olarak yapmaktadır .

Benim aklıma gelen ve dikkatimi çeken en önemli yenilikler bunlar değer yenilikler için videoları aşağıda  bulabilirsiniz .

 

 

 

ilkay Meşeli Hakkında