At

Muhteşem bir komedi , muhteşem oyunculuk, bu sıfatlar  devlet tiyatrolarında gösterime giren At isimli oyunu anlatmaya  yetecek  mi bilemiyorum . Geçtiğimiz cumartesi günü izlediğim oyun ,   insanın hayatı boyunca feda edebileceği 180 dakikalar arasında =).

Tolga Evrenin muhteşem oyunculuğu ile oyun her dakika daha güzel bir hal alıyor. Özellikle 2. perdede oyunculuk üst seviyelere çıkıyor. Performans öyle bir noktaya geldi ki, oyun sırasında seyircilerin devamlı oyunu alkışlayıp, bölmelerine oyuncular kinayeli lafları ile durdurmaya çalıştılar =). Bu durum bir ara o kadar çok arttı ki , kendimi bir an stand-up gösterinde hissettim =). Ön sıradaki seyirciler oyuna epey dahil oldular=).

Cevahir 2 salonda izlediğim oyunu , aşkın sıradanlığında hakkında oyun yazarken ki gibi kınıyorum . Görüp görülebilecek en kötü salon , neyse ki oyunun muhteşemliği bu durumu ortadan kaldırıyor. Yetkilileri göreve çağırıyorum 😛

Oyun hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse ;

Kadro :
Yazar: Gyula Hay
Yönetmen : Hakan Boyav
Çeviren : Prof. Özdemir Nutku
Dekor Tasarım : Sertel Çetiner
Kostüm Tasarım : Nalan Alaylı Türkoğlu
Işık Tasarım : Serhat Akın
Dans Düzeni : İhsan Bengier
Yönetmen Yardımcısı : Halil Doğan

Oyuncular
Tolga Evren, Süleyman Atanısev, Metin Beyen, Kaya Akarsu, Müge Arıcılar, Halil Doğan, Özlem Güveli Türker, Zeliha Güney, Ebru Bilingen, Sevinç Niş, Aydın Şentürk, İmer Özgün, Güneş Hayat, Ceyhun Turgut, Nuray Çokol, Tuncay Koçal, Zekeriya Karakaş, Ali Murat Altınmeşe, Berkan Bulut, Dilek Demir, Özcan Akgöz, Berkay Tulumbacı, Salih Şimşek, Kaya Akarsu, İmer Özgün, Aydın Şentürk, Güneş Hayat, Ceyhun Turgut, Nuray Çokol, Tuncay Koçal, Zekeriya Karakaş, Ali Murat Altınmeşe, Berkan Bulut, Dilek Demir, Özcan Akgöz, Berkay Tulumbacı, Salih Şimşek, Eylül Ezgi Yılmaz, İpek Şen

Oyun Hakkında :
Caligula çok sevdiği atını Roma senatosuna konsül olarak atar. Halk Caligula’nın kararını sorgulamaya cesaret edemediği gibi, bir de at modası ortalığı kasıp kavurur. Bu oyun, Caligula’nın halkın iyiliğini hiçe sayarak sadece kendi erkine güvenerek keyfi olarak atadığı at konsül üzerinden, meclisinde katilinden, hırsızına, suçlusundan arsızına dek milletvekilleri, senatörler ve konsüller bulunduran bütün zamanların iktidarları için yazılmış müthiş bir komedi.


ilkay Meşeli Hakkında