ilkaymeseli.com 3. yıla merhaba

Merhaba arkadaşlar ,

Uzun bir süreden sonra tekrar sizlere yazı yazmak, sizinle birşeyler paylaşıyor olmak büyük bir keyif .  Bildiğiniz gibi ilkaymeseli.com adresi 2010 kasım ayında açıldı ve 2 senedir yayın hatına devam ediyor. Geçtiğimiz son 4-5 aydır yayın hayatına ara vermese de , paylaşılan içerik artması açısından belli bir süre sayıyı azaltmış durumda . Bunun nedeni gerek yüksek lisans hayatımda tez aşamasında gelmiş olmam, gerekse  iş ve şehir  değiştirmem nedeni ile yeni bir adaptasyon sürecinde olmam.

İTÜ’de yüksek lisans yaptığımı size daha önceki yazılarımda belirmiştim . 2010 yılında başlamış olduğum yüksek lisansı biraz uzatmalıda olasa inşallah 2013 yaz ayına kadar bitirmeyi planlıyorum . Yüksek lisans tezime gelince, gerçekten iş hayatı ile birlikte çıkartıyor olmam büyük bir başarı olduğunu düşünüyorum. Akşam saat 6ya kadar boğucu iş hayatı , saat 6dan sonra  ise 2 vardiya yüksek lisans hayatı, bir süre sonra insana , çift vardia çalışan işçi gibi hissettiriyor kendine =).

Tez konum en son yazdığım yazıdan beri biraz değişti=). Daha önce tez konum olarak , akıllı malzemeler üzerine çalıştığım, hakkında sizle bir yazı paylaşmıştım. O tez biraz yalan oldu diyebilirim =). Gerek pek çalışmanın olamayışı (Türkiye),  gerekse çalışma hayatına yönelik olmayışı beni  , yine insansı robot kolu üzerinde çalışsamda, bu artık akıllı malzemeler ile değil Dc motorlar ile çalışmaya itti. açıkçası bu konuda sevinmedim değil =).  Akıllı malzeme gibi nonlinner bir yapıdan kurtulmak , her er kişinin başına gelebilecek en güzel şeylerden biri diye düşünüyorum.=)

Yazı yazmamamın 2. Nedeni olarak , iş ve şehir değiştirmem olduğumu yazdım . Bu duruma çok zor bir karar sorası karar verilse de  geçtiğimiz ay içerisinde bu olarak gerçekleşmiş durumda. Üniversite için geldiğim İstanbul dan , iş hayatı için ayrılmış bulunuyorum . Artık hayatıma Ankara da sürdüreceğim galiba , en azında şimdilik öyle gözüküyor.ilk başta karşı çıkanlar çok olsa da (hala yok değil=)), herkes İstanbul da boğazı bırakıp , Ankara'nın bozkırında ne yapacaksın diye beni caydırmaya çalıştı ama , ben radikal bir karar alarak kariyerim diyerek yoluma devam ettim .

Evet Ankara'dayım , niye Ankara'dayım diye sorarsanız , nedeni ,savunma sanayi firmasında gelen iş teklifi ile bu yolu seçtim . Şu anda her şey çok güzel gidiyor. Makina mühendisliğini seçme nedenimi şu an gerçekleştiriyorum .Umarım herkes benim gibi sevdiği ve seçim yaptığı şeylere bir gün kavuşur.

Yeni işim ile birlikte artık size biraz daha, yüksek lisans konumda olan , sistem modelleme hakkında bildiler vermeye çalışacağım . Bu biraz matlab üzerinden olacak , birazda adams üzerinden .  inşallah her işin üstesinden geldiğimiz gibi , bu işinde üstesinde başarı ile geleceğiz.

Yeni yazılarla , tekrardan aranızdayım .

Her şey paylaşılan ve çoğalan bilgi ile daha güzel bir Türkiye için....

ilkay Meşeli Hakkında