MSC Adams Car Video Anlatım

Adams Car programını videolardan sunumlardan vb. ortamlardan rahatlıkla öğrenebilirsiniz demek sizi kandırmak gibi birşey olur=).  Diğer programlara göre öğrenenim açısından en büyük farkı, kötü bir arayüzü olduğu için  işler iyice zorlaşabiliyor. Arayüzü iyi olan bir programda en azından simgelere tıklayarak işlemleri deneme yanıma olsa da öğrenebiliyorduk ama bu Adams car programında imkansız gibi bir şey . adams_car_interface

Ayrıca program parametrik tabanlı olduğu için , farklı bir alt yapısı mevcut. Kütüphane tabanlı olarak düşünebiliriz. Daha önceden oluşturduğunuz modelleri kullanarak , daha büyük montajları oluşturup, istediğiniz şekilde programladığınız analizleri hızlı bir şekilde çözdürebilirliyoruz. Bu sisteme alışık olmayan biri için yine zorlayıcı faktörlerden biri.

Bu programda önemli olan kendi sistemlerimize ait olan sistemleri modelleyebilmeniz. Bu modellemeleri gerçekleştirdikten sonra , modelleri kütüphaneden çağırıp, montajları oluşturmanız gerekecek. Fakat şunu hatırlatmakta yarar var, kendi kütüphanenizi oluşturmanız o kadarda basit bir şey değil. Düşünün bir süspansiyon sistemi oluşturdunuz, bu sistemi bir montajda çağırdığınızda , diğer sistemler ile (gövde,direksiyon,aktarma organları)  etkileşim haline girmesi gerek. Yani oluşturacak sistem tamamen parametrik olmak zorunda. Bu nedenle bu işin uzmanları yeni sistemleri  0'dan oluşturmaktansa , mevcut(kendi kütüphanesindeki) sistemleri kendi sistemlerimize göre uyarlayıp çalışmayı öngörüyorlar.  Modeller parametrik olduğu için bunu yapmak 0'dan oluşturmaya göre daha kolay olacaktır. Tabi çok farklı bir sistem mevcut ise , el mahkum yine kendimiz oluşturmak zorundayız.

Aşağıdaki playlist içerisinde kullanımla alakalı birka video mevcut yararlı olacaktır.

http://www.youtube.com/watch?v=L_vFjUI25r8

ilkay Meşeli Hakkında